Студенттерге жеке дағдыларды дамыту бойынша тренинг өткізілді

• Студенттерге жеке дағдыларды дамыту бойынша тренинг өткізілді

Менталды денсаулықты дамыту орталығы психологы Әмірова Кәмшат Қарабекқызы студенттердің педагогикалық тәжірибесін жақсартуға арналған тренинг өткізді.

Тренинг Әлеуметтік жұмыс факультетінің эдвайзері Раиса Саурбаеваның сұранысы бойынша ұйымдастырылды.

Іс-шара аясында студенттерге өз өмірлерінде білім мен оларды қолдану әдістерін алуға, сондай-ақ белгілі бір дағдылар мен дағдыларды дамытуға мүмкіндік беретін түрлі құралдар мен форматтар қолданылды. Осы құралдар мен форматтардың арқасында студенттер болашаққа нақты мақсаттар қою оны жүзеге асырудың тиімді әдістерімен танысып, күнделікті жағдайларда қажетті нәтижелерге қол жеткізуді үйренді.

Студенттер теорияда жинақтаған білімдерін практикада көрсетуге арналған тапсырмалар орындады. Тапсырма - жеке, топтық бақылаулар арқылы ұйымдастырылды. «Жақсы педагог» - менталды денсаулығы дамыған тұлға екенін студенттер тапсырма барысында түсініп, кері байланыс жасады. Ұрпақ тәрбиелеуге қатысатын болашақ ана, ұстаз ретінде жұмысты алдымен өзінен бастау керек екенін түсінді.

Команданың ресурсы міндеттің ауқымына байланысты, прототиптеу кезеңін - мектепке дейінгі білім беру ұйымы, мектеп, университет атқарды. Қағаздағы жылдам прототиптеу (гипотезаның немесе идеяның бір эскизін жасау) кезеңдері - балалардың мектепке дейінгі жастан жасөспірім жасына дейін болуы. Әр кезеңде студенттер көмекші бола алды, бұл қалыптасқан идеялардың сапасын арттыруға және командада жұмыс істеуге мүмкіндік берді.