QyzPU оқытушылары Дүниежүзілік Банктің "Орта білім беруді жаңғырту" жобасы шеңберінде оқытудан өтті

• QyzPU оқытушылары Дүниежүзілік Банктің

Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетінің оқытушылары Қазақстанда педагогикалық білім беруді дамытуға бағытталған Дүниежүзілік Банктің "Орта білім беруді жаңғырту" жобасы шеңберінде оқытудан өтті. Іс-шараға Инновациялық силлабустарды әзірлеу курстарынан, STEAM/CLIL технологияларын енгізуден және білім берудегі көшбасшылық дағдыларды дамытудан өткен 32 оқытушы қатысты. Оқыту 2024 жылдың қаңтарынан мамыр айына дейін өтті.

Курста оқытушылардың біліктілігін арттыру және оқытуда заманауи әдістер мен тәсілдерді енгізу үшін арнайы әдістер әзірленген. Университеттің профессорлық-оқытушылық құрамының біліктілігін арттыру Қазақстандағы жоғары педагогикалық білім беруді ауқымды жаңғырту жолындағы маңызды қадам болып табылады. Университет оқытушыларының жоғары біліктілігі болашақта кәсіби педагог болатын студенттерді сапалы даярлауды қамтамасыз етеді. Осылайша, университет оқытушыларының дайындығын жақсарту елдегі орта білім сапасына тікелей әсер етеді.

Оқыту бағдарламасы ғылым, технология, инженерия, өнер және математиканы (STEAM) біріктіруге және пәндік-тілдік интеграцияланған оқыту (CLIL) тәсілін қолдануға бағытталған әртүрлі модульдерді қамтыды. Оқытушылардың көшбасшылық дағдыларын дамытуға ерекше назар аударылды. Бұл оларға оқу процесін тиімдірек басқаруға және өз оқу орындарында инновациялық білім беру технологияларын енгізуге мүмкіндік береді. Қатысушылар ұйымның жоғары деңгейін және алған білімдерінің пайдалылығын атап өтті. Сондай-ақ олар өздерінің әрі қарайғы кәсіби қызметінде белсенді қолдануды жоспарлап отыр.

Оқу қорытындысы бойынша сертификаттарға HAMK (Финляндия) университеті атынан қол қойылды. Бұл олардың халықаралық мәртебесі мен танылуын көрсетеді және университет қабырғасында салтанатты түрде табысталды.

Дүниежүзілік банк пен ғылым және жоғары білім министрлігінің жобасының арқасында Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті өзінің білім беру бағдарламаларын дамытуды және қызметкерлердің біліктілік деңгейін арттыруды жалғастыруда. Бұл Қазақстандағы білім беру сапасын жақсартуға ықпал етеді.