• «Жасанды интеллект арқылы жасалған фейктерді анықтау әдістері» тақырыбындағы шеберлік сыныбының ақпараттық хаты

Ғылым онкүндігі аясында, Әлеуметтік және гендерлік зерттеулер орталығы және Medianet ұйымының ұжымы сіздерді «Жасанды интеллект арқылы жасалған фейктерді анықтау жолдары» тақырыбындағы шеберлік сабағына қатысуға шақырады.

Медиа саласында білім беру және ақпараттық сауаттылыққа мамандандырылған Medianet ұйымы Қыздар ұлттық педагогикалық университетінің студенттеріне шеберлік сыныбын (мастер-классты)өткізеді. Іс-шара қатысушыларды жасанды интеллект көмегімен жалған материалдарды анықтау әдістерімен таныстыруға және олардың цифрлық кеңістікте ақпаратты сүзу дағдыларын дамытуға арналған.

Шеберлік сыныбы студенттерге жалған жаңалықтар тақырыбына терең бойлап, оны анықтауға, сондай-ақ мұндай материалдардың қоғам мен БАҚ ортасына әсерін талқылауға мүмкіндік береді.

Технологиялар күн сайын дамып келе жатқан әлемде жасанды интеллект (AI) кең таралған және қолжетімді бола түсуде. Дегенмен, AI пайда болуымен жалған ақпаратты жасау және манипуляциялау сияқты жаңа қиындықтар туындайды. Бұл шеберлік сабағында біз жасанды интеллект көмегімен жасалған жалған мазмұнды қалай тануға болатынын және цифрлық кеңістіктегі ақпаратты тиімдірек сүзгілеу үшін қандай құралдар мен әдістерді қолдануға болатынын қарастырамыз.

Сіз  бұл шарадан не ала аласыз?

- жасанды интеллект жалған материалдарды жасау үшін қолданылатын негізгі принциптер мен әдістерді түсіну;

- жалған ақпаратты анықтаудың практикалық дағдылары мен құралдары;

- Жалған жаңалықтардың қоғамға және медиа ландшафтқа әсері туралы сұрақтарыңыз бен ойларыңызды талқылау және бөлісу мүмкіндігі.

Жасанды интеллект арқылы жасалған жалған ақпаратты қалай анықтауға болатынын білу үшін бұл мүмкіндікті жіберіп алмаңыз. Бізге қосылыңыз және цифрлық әлемде неғұрлым білімді және сауатты пайдаланушы болыңыз!

Құрметпен, Әлеуметтік және гендерлік зерттеулер орталығы.