Педагогика және психология жоғары мектебі жұмыс берушілермен кездесу

• Педагогика және психология жоғары мектебі жұмыс берушілермен кездесу

Педагогика және психология жоғары мектебі Арнайы және әлеуметтік педагогика кафедрасы

6В01901/5В010500-Дефектология мамандығы студенттерінің үздіксіз тәжірибеден өтуі және жұмыс берушілермен кездесу

2020 жылғы 18 қараша Алматы қаласы

Күн тәртібінде:

1. Студенттердің практикадағы құрамы туралы мәліметтер
      2. Білім беру ұйымдарында студенттер практикасын жүзеге асыру және жұмыспен    қамтамасыз ету туралы
      3. Білім беру ұйымдарындағы студенттердің өндірістік практикасының динамикасы туралы
      4. Ұсыныстар

Қатысқандар:

ҚазҰлтҚызПУ оқытушыларқұрамы: Жұманқұлова Е.Н. Оқу және оқу әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректор, Оразаева Г.С. Жоғары білім беру мектебінің деканы, Исаева Л.Т., Арнайы және әлеуметтік педагогика кафедрасыың бағдарлама көшбасшысы, Касымжанова Г.Н. практика жетекшісі, Денисова И.А., мұғалім-әдіскер, Оспанова А.С. мұғалім-әдіскер, Рахимова А.Т. мұғалім-әдіскер, Шубаева Г.С. мұғалім-әдіскер, Ермағамбет А.Ы. мұғалім-әдіскер.

Жұмыс берушілер: Бутабекова Е.Е. және № 9 КППК бастығының м.а., Тоқсанбаева Қ.А. Ақыл-ойы бұзылған балаларға арналған №7 арнайы (түзету) мектеп-интернатының директоры, Дадыбаева А.К. Оқытуды және сөйлеуді дамыту орталығының директоры, Зипарова Г.А. Ақыл-ойы кем балаларға арналған №2 арнайы (түзету) балабақшасының меңгерушісі, Мурзалинова П.Ф., Яковлева С. Әлеуметтік және инклюзивті бағдарламалар орталығының директоры, Дефектология мамандығы бойынша - 6B01901 1-2 / 4 жылдық курс, 5B010500 4 жылдық курс / 4 жыл студенттері

Спикерлер:

Исаева Л.Т., алғы сөзінде - Арнайы және әлеуметтік педагогика кафедрасының бағдарлама көшбасшысы педагогикалық практиканың педагогикалық мамандықтар студенттері үшін, атап айтқанда дефектология мамандығы студенттері үшін маңыздылығын атап өтті.

Оразаева Г.С. ПП жоғары мектеп деканы студенттердің мамандармен өзара әрекеттестігін жүзеге асырудың әр түрлі формалары мен әдістерін - қашықтағы форматта белсенді қолдануда барлық формалардың бір-біріне сәйкестендіру және сәйкестік сәттеріне ерекше назар аудару керек екенін атап өтті. Сондай-ақ олардың осы шарттар үшін шынайылығы.

Бірінші сұрақ бойынша тәжірибе жетекшісі Қасымжанова Г.Н. тыңдалды.

Ол өз сөзінде келесі мәселелерге тоқталды:

• Қаз / орыс студенттерінің тәжірибе кестесі. филиалдары 2020-2021 оқу жылының бірінші жартысында
      • Практикадағы студенттердің жалпы саны
      • Білім беру мекемелеріне студенттерді мамандыққа сәйкес бөлу
      • тағылымдамадан өту кезіндегі жұмыс сәттері туралы

Студенттік практиканы енгізу және білім беру ұйымдарына одан әрі жұмысқа орналастыру туралы екінші сұрақ тыңдалды

Тоқсанбаева Қ.А. Ақыл-ой бұзылысы бар балаларға арналған №7 арнайы (түзету) мектеп-интернатының директоры өз сөзінде тыңдаушылардың назарын арнайы және әлеуметтік педагогика кафедрасымен тығыз жұмыс істеуге және ұзақ мерзімді ынтымақтастыққа аударды, сонымен қатар қазіргі жұмыс жағдайын айтты тәжірибенің кейбір мәселелері бойынша. өзара тиімді ынтымақтастықтың жағымды жақтары айтылды.

Зипарова Г.А. Ақыл-ойы кем балаларға арналған №2 Арнайы (түзету) балабақшасының меңгерушісі конференция тыңдаушыларын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының жұмысындағы жаңа тәсілдер мен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының жұмысына белсенді қатыстырумен оқыту мазмұны туралы тоқталып кетті.

Осы оқу орындарында практикалық тағылымдамадан өткен көптеген студенттер кейінірек олардың жұмысшылары болғанын атап өткен жөн. Студент тыңдаушылардың жұмыстары алғыс хаттармен және грамматикалармен мараппаталды.

Дадыбаева А.К. «Тич энд Спич» оқыту мен сөйлеуді дамыту орталығының директоры. «Тич энд Спич»балаларды дамыту орталығы тек екінші жылы тәжірибе базасы болды, бірақ осы уақыт аралығында арнайы және әлеуметтік педагогика кафедрасымен тығыз байланыс орнатылды. Осы орталықта тәжірибеден өтіп жатқан студенттер үшін әдістемелік және практикалық көмек алуға барлық жағдай жасалған. Интернеттегі тәжірибеден өтетін студенттер саны біртіндеп өсуде. Тәжірибешілер балалармен және ата-аналармен жеке және топтық сабақтарға қосылуға мүмкіндік алады. Оқушылар балалармен жұмыс жасауға жақсы дайындалған.

Конференция барысында студенттердің білім беру ұйымдарындағы өндірістік практикасының динамикасы туралы үшінші сұрақ бойынша педагог-әдіскерлер А.С.Оспанов, Г.С.Шубаев, А.Ы.Ермағамбет сөз сөйледі. және студенттер Абдирахманова Н., Рүстембекова Ж., Мыраш Г., Сапарова Н., олардың әрқайсысы форматында баяндама жасады - Презентациялар, оның ішінде қажетті элементтер: фотосуретпен және бейне қосымшамен интроспекция. Әрбір қатысушы тәжірибе барысында кездескен жетістіктер, жетістіктер мен проблемалар туралы толық ақпарат берді, кәсіби өсу мен өзін-өзі дамыту перспективаларын анықтауға тырысты.

Студенттер мен оқытушы-әдіскер конференцияға қатысушылардың сұрақтарына жауап беріп, ризашылықтарын білдірді. Жұманқұлова Е.Н. Оқу ісі және оқу әдістемелік жұмыстар жөніндегі проректор конференцияға қатысушыларға мазмұнды баяндамалары үшін алғысын білдірді, білім беру ұйымдарының басшыларымен пікір алмасты, тыңдаушыларға бірнеше сұрақтар қойды, сонымен қатар студенттерге қоштасу сөздерін айтты.