Qyzpu-Да Заманауи Мектеп Кабинеттері Ашылды

• Qyzpu-Да Заманауи Мектеп Кабинеттері Ашылды

Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетінің 80 жылдық мерейтойы аясында жаңартылған мектеп кабинеттері ашылды. Дүниежүзілік банк пен ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі қолдауымен «Орта білім беруді жаңғырту» жобасының аясында ашылған 4 мектеп кабинеті CLIL бағыты бойынша заманауи стандарттарға сай жабдықталған. Олардың үшеуі жаратылыстану бағыты бойынша химия, биология және физикаға арналған болса, төртіншісі – инклюзивті білім беруге арналған инклюзия кабинеті.

Жаратылыстану бағытында ашылған кабинеттер заман талабына сай және зерттеу жұмыстарын жасауға қажетті құрал-жабдықтармен жабдықталған. Ал инклюзия кабинеттері арнайы педагогика білім беру бағдарламасының студенттерін оқытуға мүмкіндік беретін аутистикалық спектрі бұзылған балалармен жұмыс істеуге арналған инновациялық диагностикалық әдістемелермен және материалдармен жабдықталған.

Арнайы жабдықталған кабинеттерде дәріс беру үшін де оқытушылар курстан өткен. Курс оқу процесіне орта білімді жаңғырту, инклюзия моделін енгізу және көшбасшылық дағдыларын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сонымен қатар университет жаңа оқу жылында Педагогикалық білім беру әлеуетін күшейту бағдарламасы бойынша 12 инновациялық білім беру бағдарламасын оқу процесіне енгізуді қолға алды. Кабинеттер оқытушылардың құзыреттілігі мен кәсіби біліктігін және оқыту сапасын арттыруы, білім алушылардың практикалық дағдыларды меңгеруі үшін эргономикалық жиһаз, жаңа жабдықтар, интерактивті бағдарлама, цифрлық зертханамен жабдықталған.

Физика кабинетінде кинематика, статика және динамика, молекулалық физика және термодинамика, тұрақты электр тогы, электр және магнетизм, оптика, ядролық физика, тербелістер мен толқындар тараулары бойынша бағдарламалық материалдар жинақталған. Бағдарламалық қамтамасыз етудің интерфейсі және барлық оқыту мазмұны орыс, қазақ және ағылшын тілдерінде берілген.

Химия кабинеті  әртүрлі химиялық құралдарымен, жиһаздармен, тартпа шкафпен, интерактивті панельмен жабдықталған. Интерактивті сенсорлы дисплей оқытушы мен студенттің бір мезгілде оқу материалы мен электрондық сабақтарды пайдалануына мүмкіндік береді. Интерактивті панель лицензиялық программалық «Roqed»  бағдарламасымен жабдықталған.

Мамандандырылған биология кабинетін жабдықтауда болашақ мектеп мұғалімдерін даярлауға қажетті барлық жағдайлар қарастырылған. Атап айтсақ, компьютерге арналған префиксі бар мұғалім үстелі, электр қуаты бар демонстрациялық үстел, интерактивті панель, виртуалды зертхана бағдарламасы, биологиялық тәжірибелер жүргізуге арналған мобильді зертхана, ботаника, зоология, анатомия, жалпы биология бойынша микропрепараттар жинағы, оқу-цифрлық микроскоптар т.б. құралдармен жабдықталды.