Халықаралық дөңгелек үстел өтті

• Халықаралық дөңгелек үстел өтті

Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетінде "Менің сүйікті отбасым" атты халықаралық дөңгелек үстел өтті

28 қазан күні «Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті» КЕАҚ негізінде «Менің сүйікті отбасым» атты халықаралық дөңгелек үстел өтті. Іс-шараға отбасылық-демографиялық саясат, әйелдер кәсіпкерлігі саласындағы халықаралық қорлар, медицина өкілдері, университет басшылығы мен студенттер қатысты.

Дөңгелек үстелді Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның мүшесі, Басқарма төрағасы-Ректор Гүлмира Қанай ашты.

Халықаралық дөңгелек үстелдің мақсаты: демографиялық саясат саласында жаңа трендтер мен тиімді әдістерді талқылау және тәжірибе алмасу.

Халықаралық отбасылық даму институтының, Қазақстандағы IFFD халықаралық отбасылық даму Федерациясының, Professional Coach Union Халықаралық қауымдастығының, Bope некені жаңғырту қорының, «Қазақстан әкелері» қорының және «Trove» компаниясының салалық сарапшылары өздерінің озық тәжірибелерімен бөлісті.

Білім алушылардың санасында рухани адамгершілік дүниетанымды қалыптастыру, отбасын сақтау үшін негізгі өмірлік қажетті дағдыларды білу, ерте жоспарланбаған жүктіліктің алдын алу, отбасы стратегиясын құру сияқты мәселелер талқыланды.

Жұмыс топтары талқылау нәтижесінде келесі бастамаларды ұсынды:

- ата-аналар мен балалар арасындағы қарым-қатынасты дамыту мақсатында студенттерге ғана емес, олардың ата-аналарына да психологиялық қолдау көрсету;

- "Қалай жақсы әке болу керек?", "Болашақ ерлі-зайыптылар", "Адамгершілік, рухани құндылықтар және ұлттық дәстүрлер", "ерлі-зайыптылар арасындағы махаббат", "Өмірлік серікті таңдау", "Әйелдің қоғамдағы рөлі", Жұптық кеңес беру"сияқты курстарды іске қосу

- жеке тұлғаны қалыптастыруға, отбасылық мәселелерге, психологиялық жарақаттармен жұмыс істеуге және т. б. қатысты тақырыптар бойынша бірлескен бағдарламалар жүргізу.;

-отбасылық-демографиялық саясат саласында бірлескен форсайт-зерттеулер жүргізу;

- жеделхаттарда онлайн сенім орталығын құру, сенім телефонының аналогы;

- жоспарланбаған жүктіліктің, жыныстық аурулардың және жаман әдеттердің алдын алу бойынша профилактикалық тренингтер мен дәрістер өткізу;

- университет білім алушыларымен, кәсіпкер әйелдермен табыс тарихымен бөлісу.

Дөңгелек үстел қорытындысы бойынша "қоғамның психикалық сауықтыру коалициясы" ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойылды.

Дөңгелек үстел соңында Коалиция қатысушыларының кездесуі өтті. Онда қонақтар отбасылық-демографиялық саясат саласындағы жобаларды таныстырды, кездесу нәтижелерімен бөлісті және білім алушыларға профилактикалық курстардан өтуге мүмкіндік берді.